The TZ-200 Four Head Triple Blade CNC Paper Tube Making Machine is designed for high-efficiency production of various industrial paper tubes including film paper tubes, tape tubes, plastic wrap tubes, printing tubes, leather tubes, logistics packaging tubes, papermaking tubes, and toilet paper tubes.
| Model | TZ-200 |
|---|---|
| Paper Layer | 3-25 layers |
| Paper Tube Thickness | 2-15 mm |
| Inner Diameter of Tube | 30-100 mm |
| Working Speed | 0-22 m/min |
| Host Power | 15kw |
| Host Size | 4300*1800*1900mm |
| Total Weight | 4260 kg |
We provide comprehensive new factory establishment solutions, including plant design and market analysis. Our experienced engineering team offers overseas service support.